Zipyho a Jablíkovi kamarádi

evaluovaná metodika pro práci s dětmi v rámci prevence rizikového chování

Konference Společnosti pro talent a nadání "Potřeba změny ve vzdělávání nadaných" se koná 21. - 23. 8. 2019 v Praze.

Je akreditována v rámci DVPP a u cizojazyčných příspěvků je zajištěno tlumočení.

Konference pojímá péči o nadané komplexně, z pohledu rodiny, školy, rozvoje nadání nad rámec povinného vzdělávání, z pohledu nadaného jedince a s ohledem na etiku. Je jedinečnou příležitostí k setkání praktiků v péči o nadané se špičkovými odborníky ze zemí, které jsou v této problematice na vysoké úrovni. Přinese užitečné a ověřené informace všem, kdo s nadanými pracují ve školství a zdravotnictví a také rodičům nadaných dětí. 

Na konferenci vystoupí světový odborník Dr. Paul Beljan z USA, který má praxi v celém spektru neuropsychologických problémů dětí a dospívajících, Prof. Rena Subotnik, jedna z nejvýznamnějších osobností světa v pedagogické psychologii a ve vzdělávání nadaných, Dr. Hava Vidergor, z HV Gifted Expertise Center z Izraele, Sonja Laine, která představí finský přístup ke vzdělávání nadaných, a řada dalších odborníků. O svůj osobní příběh se v rámci konference podělí Femke Hovinga z Nizozemí, ředitelka SENG (Podpora emocionálních potřeb nadaných) pro Evropu.

Nebudou chybět ani zástupci českých pedagogů a psychologů, např. doc. Martin Kubala (projekt pro studenty SŠ Badatel) a představitelé pořádající organizace STaN, PhDr. Eva Vondráková a Mgr. Martin Konečný.

Speciální workshopy: P. Beljan (vhodný mj. pro pedopsychiatry) a H. Vidergor, ve středu 21.8. 2019.

Více na https://www.talent-nadani.cz/mezinarodni-stan-konference-2019/

 

 

RSJ F lg RGB

Začátkem roku 2019 jsme získali příspěvek od nadace RSJ Foundation na tisk metodik Jablíkovi kamarádi. Tato metodika je určena pro práci s dětmi ve věku 7-10 let a podobně jako Zipyho kamarádi rozvíjí duševní zdraví, sociální dovednosti a copingové strategie těchto dětí. Momentálně zařizujeme vše potřebné, abychom co nejdříve mohli zájemcům mohli nabídnout kurzy práce s touto metodikou. Děkujeme RSJ Foundation za podporu, nejen finanční, a těšíme se na vás na našich kurzech!

  

Kurz Zipyho kamarádi sestává z 8 hodinového tréninku a následného metodického vedení v rozsahu 9 hodin rozdělených do 2-3 setkání v průběhu jednoho roku. Kurz je akreditován MŠMT v rámci DVPP a vedou jej certifikovaní lektoři. Certifikát získají účastníci po absolvování všech 17 hodin. Maximální kapacita je 20 účastníků.

Kurz a termíny setkání jsou vždy v režii našich lektorů, domlouvejte se proto rovnou s nimi. Platby kurzu provádějte předem - po přihlášení lektorce obdržíte pokyny k platbě. Díky finanční podpoře Gesou, z.s., jsou součástí této ceny i kompletní materiály (metodika) pro učitele.

Zájemci o další kurzy, kontaktujte nás prosím na  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
V případě, že si kurz objednává instituce jako balíček, lze domluvit individuální slevy. 

 

zipy2018 A5

 

konference Více než sto odborníků zabývajících se prevencí a podporou duševního zdraví se účastnilo mezinárodní konference „Zipyho a Jablíkovi kamarádi – duševní zdraví v inkluzivní škole“, kterou pořádalo Centrum sociálních služeb Praha v rámci grantu financovanému z programu Praha-pól růstu.

Konference se konala pod záštitou radního Daniela Hodka, slavnostně ji zahájil ředitel CSSP Tomáš Ján. Příspěvky mapující práci v dané oblasti přednesli zástupci zahraničních hostů – Velké Británie, Norska, Slovenska, Litvy, Bulharska a Polska.  CSSP a E-clinic objasnili situaci v České republice. Odpoledne proběhlo 12 tematických workshopů a panelová diskuse na téma možnosti financování programů duševního zdraví ve školách.

Hlavním tématem konference bylo mezinárodní sdílení zkušeností s prací s metodikami pro rozvoj sociálních dovedností a kopingových strategií dětí „Zipyho a Jablíkovi kamarádi“. Tyto metodiky jsou používány ve více než 30 zemích světa a evaluace jejich výsledků opakovaně ukazují efektivní přínosy pro účastníky.

Níže si můžete prohlédnout galerii z průběhu konference. Balíček s prezentacemi ke stažení zde.

Sborník z mezinárodní konference je ke stažení zde.